W dniach 8 i 9 marca zostały rozegrane Eliminacje do Mistrzostw Polski Juniorów w odmianę 8 i 10 bil . Prawo do gry uzyskali dwaj nasi zawodnicy, Benedykt Zuchowicz w odmianę osiem bil i Adam Drechnowicz w dziesięć bil . Zawody rozgrywane były w Międzynarodowym Centrum Szkolenia PZBiL ERG Bieruń .
Wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet.
W piątkowy wieczór 7 marca, na hali ZSP w Wiślicy odbył się wyjątkowy koncert z okazji Dnia Kobiet. Przybyłych gości przywitał gospodarz spotkania - dyrektor szkoły Pan Artur Haruza.
Występy zespołu,, Wiśliczanie", dzieci i młodzieży szkolnej oraz Orkiestry Strażackiej publiczność nagradzała gromkimi owacjami .
Zwieńczeniem eventu był słodki poczęstunek, przygotowany przez dzieci, nauczycieli, koła gospodyń oraz piętrowy ,,płonący" tort od Burmistrza MiG Wiślica.
20
Goście z KGW Chotel Czerwony
W dniu 5 marca członkowie koła kulinarnego wraz z zaproszonymi gośćmi KGW Chotel Czerwony przygotowali słynne szarlotki. Było wiele atrakcji oraz możliwości zdobycia szerszej wiedzy na temat tego pysznego ciasta. Panie z KGW były wspaniałymi nauczycielkami, co potwierdzili członkowie koła kulinarnego.
Serdecznie dziękujemy za chęć przekazania wiedzy i wspólnie spędzony czas.
Nasze szarlotki zagoszczą na stołach podczas Dnia Kobiet w ZSP w Wiślicy.
13
W dniu 5 marca odbył się w naszym przedszkolu DZIEŃ OTWARTY.
Na dzieci i rodziców czekało dużo atrakcji. Na początku rodzice mieli okazję spotkać się z Panem Dyrektorem Arturem Haruzą. Mogli zapoznać się z przedszkolem, kadrą pedagogiczną, rozkładem dnia.
Dzieci uczestniczyły w zabawach grupowych, muzycznych, pracach plastycznych, zabawach paluszkowych. Na rodziców czekał słodki poczęstunek. Dziękujemy wszystkim za przybycie do naszego przedszkola.
Mamy nadzieję, że wspólne spotkanie pomogło Państwu podjąć decyzję o zapisie dziecka do naszego przedszkola.
12
„Czy social media mogą być toksyczne?”
Uczniowie klas: 6b,7a,6c wraz z wychowawcami: p.Marzeną Boguszewską, p.Joanną Prządo-Grelich oraz p.Jackiem Gocykiem wzięli udział w warsztatach edukacyjnych pt. „Czy social media mogą być toksyczne?”, które odbyły się w BSCK.
Warsztaty poprowadziła p.Beata Cwalińska - zawodowa aktorka, dziennikarka i prezenterka telewizyjna. W czasie zajęć nasi uczniowie odkryli znaczenie słowa toksyczne. Dowiedzieli się czym jest: catfishing, hejt, cyberbullying, multitasking, prokrastynacja, bańka informacyjna, FOMO. Wszystkie te toksyczne zjawiska są nieodłącznym elementem social mediów. Zdobyte podczas warsztatów informacje z pewnością będą pomocne podczas bezpiecznego korzystania z social mediów.
Na zakończenie obejrzeliśmy film pt. „Dancing Queen” . Główna bohaterka -12-letnia Minie, szkolna kujonka z delikatną nadwagą, zakochuje się po raz pierwszy i zapisuje na konkurs taneczny. Jej droga do samoakceptacji jest pełna trudności i radości. Film zdobył w 2023 r nagrodę Amanda – w kategorii „Najlepszy film dla dzieci i młodzieży ”.
1
"Bieg po zdrowie" to program profilaktyczny realizowany w kl. IVa i IVb.
Jest to program antynikotynowej edukacji zdrowotnej opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym we współpracy z ekspertami z dziedziny psychologii. Nadrzędnym jego celem jest zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów.
Program został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej.
Dzień jak co dzień – cóż za bzdura! Dziś w przedszkolu pączków góra. Małe pączki, duże pączki, dziś po nie sięgają rączki. I kalorii nikt nie liczy… Cóż za święto, czy ktoś wie? Tłusty czwartek ! Cieszmy się!
Tymi słowami rozpoczął się w naszym przedszkolu słodki dzień – Tłusty czwartek. Dzieci w tym dniu poznały tradycję i obrzędy związane z tym świętem. Oczywiście w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkiego poczęstunku w postaci pączków. Dzieci wykonały prace plastyczne, układały puzzle, obyło się również wiele zabaw.
14
27 lutego uczniowie kl. IVa i IVb wzięli udział w zajęciach w ramach projektu "Podróże po Europie" realizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Kielcach(Filia w Busku-Zdroju).
Pani Ewa Tarapata zabrała czwartoklasistów w wirtualną podróż po Grecji,podczas której poznali oni symbole narodowe Grecji, jej historię i bogactwo kulturowe.
Ponadto w spotkaniu uczestniczyła p. Monika Zawierucha, przedstawiciel EUROPE DIRECT Kielce, która przybliżyła uczniom wybrane kraje Unii Europejskiej oraz opowieści wywodzące się z różnych regionów Europy.
Zwieńczeniem projektu było rozstrzygnięcie konkursu "Polska w Unii Europejskiej". Uczniowie wykonali prace konkursowe w formie lapbooka, wykazując się kreatywnością i zaangażowaniem.
Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe ufundowane przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Kielcach oraz firmę EUROPE DIRECT Kielce.
Uczniowie wraz z wychowawcami składają podziękowania za twórcze spotkania dla Kier. Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej /Filia w Busku-Zdroju/ p. Agnieszki Jasińskiej, p. Ewy Tarapaty oraz p. Moniki Zawieruchy/konsultant EUROPE DIRECT Kielce).
15
„Kolorowe emocje"
W dniach 25-26.02.2025 r. psycholog, p. Agnieszka Omasta oraz pedagog specjalny p. Sylwia Wąsik kontynuowały realizację innowacji pedagogicznej „Kolorowe emocje". Tym razem dzieci wyruszyły w niezwykłą podróż do Doliny Smutku.
Podczas zajęć uczniowie wspólnie zastanawiali się, czy smutek jest potrzebny, jakie ma znaczenie w naszym życiu i jak można sobie z nim radzić. Odkryły, że smutek - choć czasem trudny - jest naturalną częścią ludzkich doświadczeń. To właśnie dzięki niemu potrafimy docenić radość, lepiej zrozumieć siebie i dostrzec, co jest dla nas naprawdę ważne. Dzieci wypracowały strategie radzenia sobie ze smutkiem - nauczyły się, że kluczem do jego przezwyciężenia jest zrozumienie i akceptacja własnych emocji. Poznały również ważną prawdę: smutek jest tylko chwilowy, a otwartość na własne uczucia i rozmowa z bliskimi mogą pomóc go oswoić. Zajęcia wzbogaciła relaksacyjna muzyka, która pozwoliła dzieciom skupić się na swoich emocjach i w atmosferze spokoju znaleźć wewnętrzną równowagę. Poprzez rozmowy, twórcze aktywności i refleksję uczniowie doświadczyli, że każda emocja ma swoje miejsce i wartość, a ich świadome przeżywanie wzmacnia naszą odporność psychiczną.
Zapraszamy:-)
Interaktywna Podłoga FunFloor Mobilny - nowość w naszej szkole!
Uczniowie klas drugich korzystali z najnowszej pomocy dydaktycznej. Interaktywna podłoga FunFloor to nowoczesne urządzenie multimedialne, które wyświetla obraz na podłożu, reaguje na ruch, dotyk oraz interaktywne pisaki umożliwiając interakcję w czasie rzeczywistym. Łączy w sobie technologię, edukację i rozrywkę.
4
Opowieść o ludziach, którzy potrafili pięknie żyć i pięknie umierać.
19 lutego uczniowie klas VII-VIII w Kazimierskim Ośrodku Kultury obejrzeli spektakl teatralny "Kamienie na szaniec" przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza we Wrocławiu.
Przedstawienie powstało w oparciu o utwór Aleksandra Kamińskiego pod tym samym tytułem. Widzowie przenieśli się w czasy drugiej wojny światowej,gdzie pokolenie Rudego, Zośki i Alka zamiast uczyć się, spełniać marzenia i po prostu cieszyć się życiem, musialo chwycić za broń i walczyć z niemieckim okupantem. Dla nich ważne były takie wartości jak. przyjaźń, poświęcenie, odwaga i patriotyzm.
Czy dla współczesnej młodzieży postawa tych młodych ludzi stanowi wzór? Czy ważne są te same wartości, mimo innych realiów życia? Nie zapominajmy o bohaterach, którzy ponad siedemdziesiąt lat temu walczyli i szli na śmierć ,, jak kamienie przez Boga rzucane na szaniec".
Najmłodsi uczą się rozpoznawać i nazywać emocje swoje oraz innych, a także rozwijają umiejętności niezbędne do budowania zdrowych relacji międzyludzkich.
Dnia 17 lutego nasze przedszkolaki mialy wyjątkową okazję uczestniczyć w
zajęciach prowadzonych przez psychologa- p. Agnieszkę Omastę i pedagog
specjalnego-p. Sylwię Wasik. W spotkaniu towarzyszył im także Mis Marcys
który pomógł w angażujący sposób przybliżyć dzieciom wartości takie jak empatia,
dzielenie się, współpraca i pomaganie innym. Podczas zajęć dzieci mialy
możliwość w sposób aktywny i praktyczny doświadczyć znaczenia pozytywnych
relacji w grupie. Poprzez zabawy, rozmowy oraz scenki sytuacyjne wspólnie
odkywali, jak ważne jest dzielenie się z innymi, wspieranie kolegów i koleżanek
oraz budowanie atmosfery wzajemnego szacunku. W towarzystwie Misia Marcysia
uczyli się także, jak radzić sobie z trudnymi emocjami i jak wspierać swoich
rówieśników w codziennych sytuacjach. Takie spotkania są niezwykle istotne dla
rozwoju emocjonalno-spolecznego dzieci. Dzięki nim najmłodsi uczą się
rozpoznawać i nazywać emocje swoje oraz innych, a także rozwijają umiejętności
niezbędne do budowania zdrowych relacji międzyludzkich. Wspólne działania z
psychologiem i pedagogiem specjalnym umożliwiły dzieciom nie tylko lepsze
zrozumienie zasad współżycia w grupie, ale równiez daly im narzędzia do
wdrażania tych wartości w codziennym życiu. Spotkanie zakończylo sie
podsumowaniem i refleksją, podczas której przedszkolaki dzielily się swoimi
spostrzeżeniami, opowiadały o sytuacjach, w których mogą wykorzystać nowo
zdobyte umiejętności. Było to niezwykle cenne doświadczenie, które mamy
nadzieje zaowocuje w ich przyszłych relacjach z rówieśnikami.
2
Zbiórka 86 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej działającej przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Wiślicy.
Harcerze i zuchy przygotowali kartki z życzeniami z okazji Dnia Myśli Braterskiej. Podczas spotkania odbyły się również gry i zabawy integracyjne. Drużynowa Agnieszka przedstawiła również plan działań na rok 2025. Dziękujemy wszystkim za przybycie.
3
Archiwum Aktualności
- Kwiecień 2025
- Marzec 2025
- Luty 2025
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Wszystkie