Wyzwanie - Taktowanie w ZSP w Wiślicy. 22 maja 2023r. uczniowie wzięli udział w Biciu Rekordu w Taktowaniu.
Celem akcji jest upowszechnianie elementów edukacji muzycznej z zakresu rytmiki, zwrócenie uwagi na muzyczno-matematyczne analogie, stymulacja myślenia logicznego, trening refleksu, orientacji przestrzennej, rozwijanie koncentracji uwagi, doskonalenie koordynacji wzrokowo-sluchowo-ruchowej oraz integracja półkul mózgowych. Synchronizacja była niesamowita.
Przedszkolaków z grupy MRÓWKI, PSZCZÓŁKI i PASIKONIKI odwiedziła Pani Ania Buczak, która z zawodu jest protetykiem słuchu i mamą naszej koleżanki Izy.
Pani Ania opowiedziała dzieciom jak zbudowane jest ucho, w jaki sposób słyszymy oraz jak należy dbać o nasz słuch. Ze specjalnej masy dzieci wykonały model swojego ucha. Przedszkolaki z uwagą słuchały tych wiadomości i zadawały mnóstwo pytań.
Dziękujemy Pani Ani za mnóstwo cennych informacji i niespodzianki przygotowane dla przedszkolaków.
Dzień Muzeów.
Uczniowie klasy 7a wraz z wychowawcą p.A Haruza uczestniczyli w kolejnych warsztatach
w Muzeum Archeologicznym w Wiślicy. Tematem zajęć była Płyta Orantów jako przykład sztuki romańskiej. Po krótkiej prezentacji uczniowie za pomocą drewnianych patyczków rzeźbili na glinkach miniaturki wiślickiej płyty.
Wycieczka do Łodzi.
19 maja 2023 roku uczniowie klas: 5a, 5b i 6b wraz z opiekunami: Joanną Prządo-Grelich, Niną Gawrońską, Eweliną Piłą oraz Karoliną Wanat-Kuciębą wybrali się na wycieczkę do Łodzi.
Pierwszym punktem programu było Orientarium i zoo z największym w Europie pawilonem poświęconym faunie i florze Azji Południowo- Wschodniej. Zachwyt we wszystkich wzbudził tunel podwodny z różnorodnymi gatunkami ryb.
* WYCIECZKA DO SANDOMIERZA *
19 maja klasy: IVa, IVb, IVc i VIIb udały się na wycieczkę do Sandomierza. Zwiedzanie rozpoczęli od rejsu statkiem po Wiśle, z pokładu którego poznali panoramę zachodniej i wschodniej części miasta. Następnie, po pokonaniu 137 schodków, z tarasu Bramy Opatowskiej, podziwiali rozległe i malownicze tereny wokół Sandomierza.
Wakacje zbliżają się wielkimi krokami, a my ze strażakami z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Busku-Zdroju poznajemy i utrwalamy podstawowe zasady bezpieczeństwa.
Dzieci wzięły udział m.in. w zajęciach w sali edukacyjnej „Ognik”, podczas których zobaczyły z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać w domu, jak rozprzestrzenia się dym w warunkach pożaru, jak działają czujki dymu, tlenku węgla oraz do jakich zagrożeń może doprowadzić niewłaściwe użytkowanie sprzętu domowego. Strażacy zadbali , aby wszystkie dzieci miały strażackie hełmy oraz mundury. Nie zabrakło "efektów specjalnych": sygnały alarmowe, wyjące czujki dymu, sztuczne zadymienie oraz "ciepłe drzwi" do kotłowni. Oglądały filmy przedstawiające różnorodne zagrożenia pożarowe wynikające często z niewłaściwego zachowania.
Zajęcia biblioterapeutyczne w grupach 5 latków z naszą pedagog specjalną.
Bajka terapeutyczna pt."Nowe buty Zosi", dotycząca kłótni między rodzeństwem i rówieśnikami.
Przedszkolaki dowiedziały się, że najczęściej kłótnie powstają o błahe sprawy i najlepiej ich unikać. Następnie pokolorowały według własnego pomysłu obrazki przedstawiające parę czarodziejskich butów.
2
Dzień Polskiej Niezapominajki.
15 maja 2023r. dzieci z grupy „Motylki” obchodziły w przedszkolu, w ramach innowacji pedagogicznej „Święta nietypowe- dni kolorowe”, ostatnie już nietypowe święto - Dzień Polskiej Niezapominajki. Dzień ten był w naszej grupie dniem niebieskim, co łatwo można było zauważyć, bowiem wszyscy ubrali się w różne odcienie tego koloru.
Biblioteka w Szkole Podstawowej w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Wiślicy otrzymała dotację w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021–2025 – Priorytet 3.
Dotacja w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021–2025 – Priorytet 3. Kierunek interwencji 3.2. Kwota o którą ubiegała się nasza szkoła to 12000 zł, z udziałem własnym organu prowadzącego 20% – 15 tys. zł. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na zakup nowości wydawniczych, promocję czytelnictwa oraz elementy do wyposażenia biblioteki szkolnej.
Mecze sparingowe.
15.05.2023 roku zawodnicy UKS "Podgrodzie" działającego przy naszej szkole rozegrali na hali w Gnojnie mecze sparingowe z zawodnikami miejscowego GKS "Sokół". W piłkarskich zmaganiach zmierzyły się dwie nasze drużyny w składach:
Grupa młodsza - Oliwier Wójcik, Liliana Pisarska, Weronika Trybała, Tomasz Kaleta, Igor Dybała, Bartosz Woźniak, Filip Kępski, Adam Cepil, Filip Domagała, Mieszko Konopa i Szymon Wartnik.
Zajęcia biblioterapeutyczne w grupach 3 latków z naszą pedagog specjalną.
Bajka terapeutyczna pt."Nowe buty Zosi" dotycząca kłótni między rówieśnikami i rodzeństwem. Zobrazowanie dzieciom, że najczęściej kłótnie powstają o błahe sprawy i najlepiej ich unikać.
3
Lekcja tolerancji. Czym jest tolerancja?
Tolerancja polega na szacunku wobec innych. To nie tylko szacunek dla obcej narodowosci ale również dla każdego, różnego od nas człowieka. A zatem termin tolerancja oznacza wyrozumiałość dla odmienności. Jest poszanowaniem poglądów, pochodzenia, opinii, upodobań itd. Innymi słowy tolerancja to szacunek dla wolności innych ludzi, którzy maja odmienny styl życia od naszego.
12 maja 2023r przedszkolaki z grupy Żabki oraz Motylki wzięły udział w warsztatach w Muzeum Archeologicznym w Wiślicy.
Podczas warsztatów przedszkolaki poznały ważną postać Króla Kazimierza Wielkiego. Obejrzeli krótką prezentację po czym sami mogli wykonać korony, kolorując je i ozdabiając. Po warsztatach wszyscy udali się na zwiedzanie. Pani Sylwia ciekawie opowiadała przybliżając wszystkim troszkę historii. Dzieci z zainteresowaniem słuchały i oglądały muzealne eksponaty.
Zainteresowani elektroniką znajdą coś dla siebie w Laboratoriach przyszłości.
System Arduino to doskonały wstęp do praktycznego zastosowania programowania. Uczniowie poznali podstawy robotyki i automatyki. Jak widać odnaleźli się w świecie kolorowych diod i płytek stykowych
Owady- liśćce strzałkowe w przedszkolu.
W przedszkolu w grupie 4-latków gościliśmy mamę Laurki Szostak, która przyniosła do przedszkola owady- liśćce strzałkowe. Opowiedziala dzieciom o hodowli tych gatunków, sposobach odżywiania, czym wbudzila duże zainteresowanie wśród przedszkolakow.
Dziekujemy jeszcze raz pani Magdzie za przybycie.
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Galeria zdjęć
brak danych- liczba odwiedzin: 179327
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie