Strona główna
Wszyscy na to czekali - Reaktywacja drużyny harcerskiej.
30.09.2022r. odbyła się zbiórka harcerska, na której nie zabrakło harcerzy i kandydatów, którzy chcą wejść w szeregi naszej drużyny. Nie zabrakło pląsów i wspólnego śpiewania. Pełni pozytywnego nastawienia i gotowości do działania zaczynamy nowy rozdział.
3
"Przyszłość zaczyna się dziś, a nie jutro"
30.09.2022 r. w ZSP w Wiślicy miało miejsce uroczyste otwarcie Laboratoriów Przyszłości oraz nowoczesnej kuchni i stołówki. Na uroczystość przybyli Burmistrz Miasta i Gminy Wislica Pan Jarosław Jaworski, Przewodniczący Miasta i Gminy Wiślica Pan Jacek Gocyk, wojewoda Świętokrzyski Pan Zbigniew Koniusz, Ksiądz Proboszcz Andrzej Waligórski, Sekretarz Miasta i Gminy Wiślica Pan Jacek Balicki, Burmistrz Miasta i Gminy Skalbmierz i Dyrektor Buskowianki Pan Andrzej Solarski. Ich obecność uświetniła to wydarzenie.
Tolerancja- „ cierpliwa wytrwałość”!
Dzisiaj uczniowie klas czwartych i szóstych naszej szkoły pod opieką wychowawców udali się do Kazimierzy Wielkiej, aby obejrzeć spektakl Teatru Profilaktycznego Alert pt. „Ten Inny”.
Widowisko w reżyserii Konrada Wordena oparte zostało na filmie „ Cudowny chłopak” Stephen’a Chbosky, którego scenariusz powstał na podstawie bestsellerowej powieści R.J.Palacio o tym samym tytule. Opowieść ta zabrała widzów do świata jakże im bliskiego, do szkoły. Bohaterem jest chłopiec o imieniu August, który z powodu wrodzonej wady genetycznej, żyje z dość mocno zdeformowaną twarzą. Poznajemy go w momencie, w którym rodzice zapisują go do szkoły. Nasz bohater staje przed bolesną konfrontacją z brutalnym światem zewnętrznym.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
W tym roku to nietypowe święto wypada 29 września. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne. Inicjatywa powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Janinę Porazińską, wybitną pisarkę która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.
KIERMASZ TANIEJ KSIĄŻKI W BIBLIOTECE SZKOLNEJ
Biblioteka szkolna serdecznie zaprasza wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców
na kiermasz Księgarni i Hurtowni Taniej Książki z Tuliszkowa.
Każdy może znaleźć odpowiednią pozycję dla siebie lub swoich bliskich, tymbardziej, że ceny nie są wygórowane, a wydania książek bardzo ładne.
Autor: Ewa Gaweł
Światowy Dzień Jabłka
28 września obchodzimy Światowy Dzień Jabłka. Przy tej okazji warto przypomnieć, że Polska jest największym producentem tych owoców w Europie, a ich wysoka jakość jest ceniona przez konsumentów na całym świecie. Na zdrowie
7
Relacja z zawodów.
Dzisiaj nasi uczniowie brali udział w zawodach lekkoatletycznych w Busku Zdroju . Piętnastu reprezentantów naszej szkoły bardzo dzielnie rywalizowało w mocno obsadzonych wyścigach.
Czołowe miejsca zdobyli Kuba Kręcisz zajął 4 miejsce w biegu na 800 m. W tym samym biegu bardzo wysoką, piątą pozycję zajął Szymon Gaweł. Na Piątkę również pobiegła Weronika Bochenek. W pierwszej dziesiątce uplasowali się jeszcze Julka Kwiecień na 8 pozycji, Bartosz Góra i Inga Koźmińska .
Wybory do Samorządu Uczniowskiego
Wybory do Samorządu Uczniowskiego już się zakończyły. Nad ich prawidłowością czuwała Komisja Wyborcza. Na liście kandydatów znaleźli się uczniowie z klas IV - VIII, którzy przygotowali wspaniałe kampanie.
Przewodniczącą Samorządu została Patrycja Rzepecka z klasy VIII a, zastępcą Julia Kwiecień z klasy VIII b, sekretarzem Zuzanna Bekier z klasy IV b zaś skarbnikiem Maja Stojek z klasy VIII a.
Gość specjalny w klasie 5a
O tym, że pizza własnoręcznie przyrządzona jest najlepsza przekonali się dzisiaj uczniowie klasy 5a. Z okazji "Dnia Chłopaka" dzieciaki uczestniczyły w warsztatach kulinarnych, prowadzonych pod okiem profesjonalisty pana Marcina Marca, który na co dzień pracuje w hotelu "Słoneczny Zdrój" w Busku-Zdroju. Pizza była przepyszna. Z pewnością powtórzymy przepis w swoich domach.
"iTeatr dla Szkół"
Kolejny rok szkolny rozpoczęliśmy z autorskim projektem "iTeatr dla Szkół", który Telewizja Polska S.A. realizuje od 2012 roku. Projekt oparty jest na idei promowania i przybliżania teatru poprzez realizację transmisji spektakli z teatrów w całej Polsce.
Dziś mieliśmy możliwość obejrzenia spektaklu Teatru lalek Arlekin z Łodzi pt. " Wielka zagadka Misia Uszatka". Spektakl przeznaczony dla klas 1-3.
26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków (EDJ).
To coroczne święto języków ustanowione w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy. Nasza szkoła również włączyła się w obchody tego święta.
11
Wycieczka do lasu
22 września trzecioklasiści w ramach realizacji innowacji pedagogicznej "Miasto Wiślica i okolice" udali się na wycieczkę do pobliskiego lasu. Uczniowie spotkali się z leśniczym z Nadleśnictwa Pińczów, poznali warstwową budowę lasu. W trakcie spaceru leśnymi ścieżkami obserwowali rośliny i zwierzęta. Wyprawa była dla dzieci wspaniałą okazją do zdobycia nowych wiadomości na temat ekosystemu leśnego, a także do utrwalenia wiedzy zdobytej podczas zajęć w szkole.
Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka
„Każdy przedszkolak dobrze wie,
że kiedy wrzesień już kończy się.
Od najmłodszego aż po starszaka,
wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka.”
20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce bowiem Sejm przyjął uchwałę ustanawiającą ten dzień Ogólnopolskim Dniem Przedszkolaka. Wprowadzono go, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju najmłodszych.
Innowacja pedagogiczna w przedszkolu „Święta nietypowe- dni kolorowe”
W grupie „Motylki” w roku szkolnym 2022/2023 realizowana jest innowacja pedagogiczna „Święta nietypowe- dni kolorowe”.
Głównym jej celem jest podejmowanie różnorodnych działań dotyczących poznawania, nazywania kolorów, zabaw z kolorami. Działania te są realizowane podczas wybranych świąt nietypowych. Innowacja uatrakcyjni pracę z dziećmi, rozwinie myślenie, aktywność twórczą, wyobraźnię, współdziałanie.
Dzień Kropki
15 września obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kropki. Dzień ten ma bardzo ważne przesłanie nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale też dorosłych. Każdy ma przecież jakiś talent. Dzień Kropki ma zachęcać do ich odkrywania oraz dodawać odwagi w pokazywaniu ich światu. Bądźmy kreatywni!
Czasem wystarczy zacząć od kropki…
„Z kulturą mi do twarzy” - Międzynarodowy Projekt Edukacyjny
Uczniowie naszej szkoły w roku szkolnym 2022/2023 biorą udział w III-ciej edycji Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego, pt. "Z kulturą mi do twarzy".
Projekt ten jest realizowany w oparciu o aktualną Podstawę Programową oraz kierunki polityki oświatowej państwa na rok szkolny 2022/2023.
Uczniowie wraz z nauczycielami prowadzącymi projekt będą w terminie od 3.10.2022 – 23.06.2023r. realizować założone zadania z czterech modułów tematycznych.
Głównym celem zadań będzie wprowadzenie uczniów w świat wartości, w tym ofiarności, współpracy, patriotyzmu, szacunku do tradycji, wskazywanie wzorów postępowania i budowanie relacji społecznych sprzyjających bezpiecznemu rozwojowi ucznia. Wspólnie będziemy dążyć do formowania poczucia godności własnej osoby i szacunku dla godności innych osób.
Innowacja pedagogiczna - „DODAWANIE I ODEJMOWANIE - WESOŁE GRANIE”
W klasach pierwszych w roku szkolnym 2022/2023 realizowana jest Innowacja pedagogiczna - „DODAWANIE I ODEJMOWANIE - WESOŁE GRANIE” czyli nauka pamięciowego dodawania i odejmowania liczb w zakresie 10 i 20 przy wykorzystaniu na lekcjach gier karcianych i planszowych.
Głównym celem jest rozwijanie i pogłębianie umiejętności matematycznych z wykorzystaniem gier karcianych i planszowych. Innowacja opiera się na twórczych i aktywizujących działaniach, mających na celu rozwijanie umiejętności matematycznych, wdrażanie do logicznego myślenia dzieci oraz podniesienia jakości pracy szkoły poprzez wprowadzenie nowych form pracy z uczniem.
Innowacja rozwija samodzielność, kreatywność i innowacyjność uczniów co jest zgodne z podstawą programową kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej.
Godziny dzwonków
Sobota 05.07.2025Galeria zdjęć
- brak danych
- liczba odwiedzin: 226963
Archiwum Aktualności