6 marca - Europejski Dzień Logopedy
Życzymy wielu sukcesów zawodowych, trafnych diagnoz i udanych terapii wszystkim logopedom, w szczególności naszej szkolnej Logopedce p. Karolinie
Kolejne zajęcia z pedagog specjalną.
Kolejne zajęcia z pedagog specjalną w najmłodszych grupach przedszkolnych: "Biedronkach" i "Żuczkach" oraz w oddziale 4- latków "Żabkach". Dzieci wysłuchały bajki terapeutycznej "Jeden za wszystkich-wszyscy za jednego" a następnie rozmawiały o tolerancji, akceptacji i inności.
1
Składamy serdeczne podziękowania dla firmy KIELECKI DEWELOPER FIRMA SWAROGA
Składamy serdeczne podziękowania dla firmy KIELECKI DEWELOPER FIRMA SWAROGA za zakup 30 sztuk koszulek dla naszych wolontariuszy ze Szkolnego Klubu Wolontariatu "Bezinteresowni" działającego w naszej szkole pod opieką pani Magdaleny Kochańskiej-Szostak Jesteście wspaniali!
Dziękujemy Panom:
Sebastianowi Matuszczyk
Pamiętamy!
1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”.
Został on ustanowiony przez Sejm RP w 2011 r., aby upamiętnić tych, którzy po II wojnie światowej z bronią w ręku przeciwstawiali się narzuconej siłą władzy komunistycznej.
1
1 marca obchodzimy również Międzynarodowy Dzień Przytulania Bibliotekarza .
Wszyscy uczniowie naszej szkoły serdecznie dziękują pani Ewie za profesjonalizm, ciepłe słowo, cierpliwość i rozwijanie pasji czytelniczych.
Ciepło przytulamy !
Nasz nauczyciel-bibliotekarz czeka na nas każdego dnia z radością. Możemy zawsze liczyć na pomoc w wyborze książki, dobre słowo i uśmiech. Przytulamy.
Podsumowanie akcji GÓRA GROSZA 2022/2023
Nasze przedszkole po raz kolejny przystąpiło do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza- XXIII edycja”, której celem było zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym.
Zbiórka monet trwała od 1 listopada 2022 roku do 28 lutego 2023 roku. Do akcji aktywnie włączyły się wszystkie grupy przedszkolne pokazując, że umieją dzielić się tym co mają a oddając chociażby kilka grosików, można pomóc.
Akcja - zakończona.
Akcja zbiórki karmy oraz żwirku dla 15 odłowionych kotków z miejscowości Szczytniki została zakończona. Zebraliśmy 32 kg karmy suchej, 21 kg karmy mokrej oraz 42 kg żwirku.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w pomoc.
Warsztaty ekologiczne zorganizowane na terenie Zakładu Gospodarowania Odpadami Komunalnymi w Rzędowie
27 lutego 2023r. uczniowie klasy 3a uczestniczyli w warsztatach ekologicznych zorganizowanych na terenie Zakładu Gospodarowania Odpadami Komunalnymi w Rzędowie. W Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej trzecioklasistki dowiedzieli się jak prawidłowo segregować śmieci, czy segregacja ma sen i jakie produkty powstają w procesie recyklingu. Po warsztatach cała klasa udała się na spacer po terenie zakładu. Zobaczyli hale, do których przywozi się odpady segregowane i zmieszane.
Zajęcia teoretyczne przeprowadzone przez strażaków z OSP Wiślica
Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza, która zrzesza uczniów z naszej szkoły wzięła udział w zajęciach teoretycznych przeprowadzonych przez strażaków z OSP Wiślica. Młodzi strażacy przez poznawanie sprzętu przygotowują się do udziału w konkursie pożarniczym.
Dziękujemy druhom strażakom za przeprowadzenie ciekawych zajęć.
Informujemy, że uczennice z klas II Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Wiślicy wzięły udział w konkursie TVP "You Can Dance".
Turniej ten został objęty patronatem honorowym Ministerstwa Edukacji i Nauki.
Aby zagłosować należy wejść w poniższy link, wybrać województwo świętokrzyskie i oddać głosy na trzy występy, w tym występ naszych reprezentantek:
https://youcandance.tvp.pl/.../plebiscyt-wybierz-swojego...
Prosimy o odtwarzanie, lajkowanie i udostępnianie filmiku swoim znajomym i bliskim. Każde polubienie zwiększa szansę na naszą wygraną.
"W zaczarowanej krainie postaci bajkowych"
Klasy pierwsze uczestniczyły w zajęciach pt. "W zaczarowanej krainie postaci bajkowych" w Pedagogicznej Bibliotece w Busku-Zdroju, za które bardzo dziękujemy.
Dzięki uprzejmości pań z Miejsko-Gminnej Biblioteki w Busku-Zdroju mogliśmy również obejrzeć, poczytać i wypożyczyć interesujące je książki. Dzieci mogły poczuć magię Biblioteki.
Klasy VII z wizytą w Soplicowie.
Czym dla Polaków jest dzieło Adama Mickiewicza? Jaki jest dzisiaj dla nas „Pan Tadeusz”? Nad odpowiedzią na to pytanie, zastanawiają się zarówno młodzi ludzie, którzy w szkołach podstawowych po raz pierwszy stykają się z dziełem, jak również dorośli chcący kolejny raz obcować z tym arcyciekawym utworem literackim.
Przedszkolaki z grupy MRÓWKI i PSZCZÓŁKI odwiedziły Muzeum Archeologiczne w Wiślicy.
Pani Sylwia - przewodnik w tutejszym muzeum bardzo ciekawie i interesująco przedstawiła dzieciom historię Wiślicy.
Dziękujemy za miłe przyjęcie.
2
Dzień Kota
22 lutego dzieci z grupy „Motylki” obchodziły, w ramach innowacji pedagogicznej „Święta nietypowe- dni kolorowe”, Dzień Kota. Celem obchodów było podkreślenie znaczenia kotów w życiu człowieka oraz zwrócenie uwagi ludzi na los porzuconych i bezdomnych zwierząt.
Dzień ten był w naszej grupie dniem czarnym, bowiem wszystkie dzieci ubrane były w tonacji czarnej.
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Galeria zdjęć
brak danych- liczba odwiedzin: 179403
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie