Strona główna
Zajęcia biblioterapeutyczne w grupach 5 latków z naszą pedagog specjalną.
Bajka terapeutyczna pt."Nowe buty Zosi", dotycząca kłótni między rodzeństwem i rówieśnikami.
Przedszkolaki dowiedziały się, że najczęściej kłótnie powstają o błahe sprawy i najlepiej ich unikać. Następnie pokolorowały według własnego pomysłu obrazki przedstawiające parę czarodziejskich butów.
2
Dzień Polskiej Niezapominajki.
15 maja 2023r. dzieci z grupy „Motylki” obchodziły w przedszkolu, w ramach innowacji pedagogicznej „Święta nietypowe- dni kolorowe”, ostatnie już nietypowe święto - Dzień Polskiej Niezapominajki. Dzień ten był w naszej grupie dniem niebieskim, co łatwo można było zauważyć, bowiem wszyscy ubrali się w różne odcienie tego koloru.
Biblioteka w Szkole Podstawowej w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Wiślicy otrzymała dotację w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021–2025 – Priorytet 3.
Dotacja w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021–2025 – Priorytet 3. Kierunek interwencji 3.2. Kwota o którą ubiegała się nasza szkoła to 12000 zł, z udziałem własnym organu prowadzącego 20% – 15 tys. zł. Dofinansowanie zostanie przeznaczone na zakup nowości wydawniczych, promocję czytelnictwa oraz elementy do wyposażenia biblioteki szkolnej.
Mecze sparingowe.
15.05.2023 roku zawodnicy UKS "Podgrodzie" działającego przy naszej szkole rozegrali na hali w Gnojnie mecze sparingowe z zawodnikami miejscowego GKS "Sokół". W piłkarskich zmaganiach zmierzyły się dwie nasze drużyny w składach:
Grupa młodsza - Oliwier Wójcik, Liliana Pisarska, Weronika Trybała, Tomasz Kaleta, Igor Dybała, Bartosz Woźniak, Filip Kępski, Adam Cepil, Filip Domagała, Mieszko Konopa i Szymon Wartnik.
Zajęcia biblioterapeutyczne w grupach 3 latków z naszą pedagog specjalną.
Bajka terapeutyczna pt."Nowe buty Zosi" dotycząca kłótni między rówieśnikami i rodzeństwem. Zobrazowanie dzieciom, że najczęściej kłótnie powstają o błahe sprawy i najlepiej ich unikać.
3
Lekcja tolerancji. Czym jest tolerancja?
Tolerancja polega na szacunku wobec innych. To nie tylko szacunek dla obcej narodowosci ale również dla każdego, różnego od nas człowieka. A zatem termin tolerancja oznacza wyrozumiałość dla odmienności. Jest poszanowaniem poglądów, pochodzenia, opinii, upodobań itd. Innymi słowy tolerancja to szacunek dla wolności innych ludzi, którzy maja odmienny styl życia od naszego.
12 maja 2023r przedszkolaki z grupy Żabki oraz Motylki wzięły udział w warsztatach w Muzeum Archeologicznym w Wiślicy.
Podczas warsztatów przedszkolaki poznały ważną postać Króla Kazimierza Wielkiego. Obejrzeli krótką prezentację po czym sami mogli wykonać korony, kolorując je i ozdabiając. Po warsztatach wszyscy udali się na zwiedzanie. Pani Sylwia ciekawie opowiadała przybliżając wszystkim troszkę historii. Dzieci z zainteresowaniem słuchały i oglądały muzealne eksponaty.
Zainteresowani elektroniką znajdą coś dla siebie w Laboratoriach przyszłości.
System Arduino to doskonały wstęp do praktycznego zastosowania programowania. Uczniowie poznali podstawy robotyki i automatyki. Jak widać odnaleźli się w świecie kolorowych diod i płytek stykowych
Owady- liśćce strzałkowe w przedszkolu.
W przedszkolu w grupie 4-latków gościliśmy mamę Laurki Szostak, która przyniosła do przedszkola owady- liśćce strzałkowe. Opowiedziala dzieciom o hodowli tych gatunków, sposobach odżywiania, czym wbudzila duże zainteresowanie wśród przedszkolakow.
Dziekujemy jeszcze raz pani Magdzie za przybycie.
W środę 10.05.2023 r. najmłodsze grupy przedszkolne wybrały się na wycieczkę do sadu.
Celem wycieczki było poznanie środowiska przyrodniczego, jakim jest sad, obserwacja prac wykonywanych wiosną i poznanie gatunków drzew owocowych rosnących w sadzie.W sadzie powitała nas Pani Dorota, która oprowadziła dzieci i opowiedziała kilka ciekawostek na temat różnych odmian jabłoni. Przedszkolaki poznały też inne gatunki drzew takie jak śliwa i grusza, mieli okazję zobaczyć kwitnące drzewa, poszczególne elementy kwiatu, zawiązki owoców, posłuchać ciekawostek o owadach pożytecznych m.in. zapylających kwiaty. Pani Dorota, również pokazała dzieciom ule oraz zaprezentowała ubiór i narzędzia potrzebne do pracy przy pszczołach.
10 maja 2023r. Uczniowie Klasy Ia wzięli udział w Warsztatach w Muzeum Archeologicznym w Wiślicy.
Tematyką zajęć był "Król Kazimierz i jego czasy".
Podczas warsztatów uczniowie poznali sylwetkę króla Kazimierza Wielkiego. Z prezentacji dowiedzieli się, co łączyło go z Wiślicą, a po przyjrzeniu się insygniom władzy królewskiej, samodzielnie wykonali model korony. Wzięli udział w quizie interaktywnym, który podsumował wiedzę.
Pan policjant z wizytą w przedszkolu.
9 maja nasze przedszkole odwiedził pan policjant st. sierż. Bartłomiej Sagan z Komisariatu Policji w Solcu - Zdroju. Tematem numer jeden było bezpieczeństwo dzieci na drogach, lecz nie obyło się bez wielu pytań przedszkolaków dotyczących codziennej pracy policjanta. Rozmawiał z dziećmi o bezpiecznych zachowaniach na drogach, przypomniał jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię, o korzyściach noszenia ubrań posiadających elementy odblaskowe, o numerach alarmowych. Największym jednak zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy policjanta.
Eliminacje gminne do XVIII "Małego" Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego ,,Zawsze niech będzie słońce, przyjaźń i pokój"
09.05.2023r. w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne do XVIII "Małego" Międzypowiatowego Konkursu Recytatorskiego ,,Zawsze niech będzie słońce, przyjaźń i pokój" . Wszyscy uczestnicy prezentowali bardzo wysoki poziom. Członkowie jury mieli bardzo trudne zadanie, aby wyłonić zwycięzców, którzy przeszli do eliminacji powiatowych.
Z wizytą do Hospicjum w Busku Zdroju
Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu "Bezinteresowni" oraz harcerze udali się z wizytą do Hospicjum w Busku Zdroju celem odwiedzenia przebywających tam pacjentów.
Przywitał ich serdecznie dyrektor placówki Pan Jarosław Zatorski, który osobiście oprowadził ich po Hospicjum. Nasi uczniowie mieli okazję porozmawiać z 96 letnią panią Wandą, której piękne rękodzieła zdobią sale Hospicjum. Pan Jarosław ugościł wolontariuszy i harcerzy gorącą kiełbaską, herbatą oraz słodkim poczęstunkiem.
08.05.2023r. obchodzony jest Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.
Święto zainicjowane zostało przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Pierwsze informacje o zawodzie bibliotekarza pochodzą jeszcze z czasów starożytnych.
Pani Ewo życzymy dużo zadowolenia i satysfakcji z wykonywanej pracy, wytrwałości i twórczej inwencji w propagowaniu czytelnictwa, ciągle rosnącej liczby zwolenników książki .
Godziny dzwonków
Sobota 05.07.2025Galeria zdjęć
- brak danych
- liczba odwiedzin: 226440
Archiwum Aktualności