Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu pod Pomnikiem Ofiar Terroru Hitlerowskiego
"Ojczyzna to kraj dzieciństwa
miejsce urodzenia
to jest ta mała najbliższa ojczyzna
miasto, miasteczko, wieś
ulica dom podwórko,
pierwsza miłość,
las na horyzoncie, groby..."
Wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu udali się pod Pomnik Ofiar Terroru Hitlerowskiego uczcić pamięć tych co polegli za niepodległość naszej Ojczyzny.
Hołd poległym legionistom.
W przeddzień Święta Odzyskania Niepodległości uczniowie klasy IVc i IV b złożyli hołd poległym legionistom, zapalając znicze przy pomniku "Ku chwale pierwszych bojów Józefa Piłsudskiego o niepodległość Polski " w Czarkowach.
Uczniowie uczcili również pamięć marszałka Józefa Piłsudskiego skladając kwiaty pod pomnikiem w Opatowcu.
3
Dzień Jeża
9 listopada dzieci z grupy „Motylki” obchodziły, w ramach innowacji pedagogicznej „Święta nietypowe- dni kolorowe, drugie nietypowe święto w przedszkolu- „Dzień Jeża”. Celem obchodów było uświadomienie przedszkolakom, iż jeże to gatunek zagrożony i jeśli nie będziemy o nie dbać, to w ciągu kilkunastu lat mogą wyginąć.
Dzień ten był w naszej grupie dniem brązowym, bowiem wszystkie dzieci ubrane były w tonacji brązowej.
Nasze obchody święta rozpoczęliśmy od wysłuchania zagadek o brązowych zwierzętach, w których oczywiście nie zabrakło zagadki o jeżu. Następnie przedszkolaki zapoznane zostały z historią powstania Dnia Jeża, wysłuchały wiersza H. Zdzitowieckiej pt. „Jeż” oraz dowiedziały się kilku ciekawostek z życia tych kolczastych zwierząt. Przedszkolaki układały w grupach również „jeżowe puzzle”, wykonały jeża z ziemniaka i wykałaczek. W zabawach ruchowych dzieci naśladowały jeże m.in. chodziły z woreczkiem na plecach, zwijały się w kulkę i zapadały w sen zimowy. Nie zabrakło również tradycyjnych zabaw ze śpiewem „Na podłodze siedzi jeż” czy też „Chodził jeżyk”. Na zakończenie zajęć dzieci wykonały w grupach prace plastyczne „Jeżowego wyklejańca”, gdzie musiały przykleić liście- kolce na sylwecie jeża.
Dzień ten był pełen wrażeń i emocji.
Autor: Monika Zadorska
1
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek przedszkolaki wzięły udział w bajkowym spotkaniu, podczas którego opowiadały o swoich ulubionych bajkowych postaciach.
Nie zabrakło zabaw wymagających wykazania się znajomością treści bajek, zabaw ruchowych, muzycznych zgadywanek oraz prezentacji bajkowych przebrań.
Dzieci bardzo dobrze znają bajki i świetnie radziły sobie z zadaniami.
13
"Złota Polska Jesień" w górach.
W dniach 17-18 listopada, uczniowie klas 4-8 wyruszyli na dwudniową wycieczkę w góry. Wyjazd łączył "przyjemne i pożyteczne".
Tuż po przyjeździe udaliśmy się na spacer Doliną Strążyską. Wśród jesiennej aury podziwialiśmy Giewont oraz wodospad Siklawica. Nie zabrakło również wielu ciekawostek na temat górskiej przyrody, które opowiadał nam pan przewodnik. Kolejnym punktem wycieczki były Krupówki. Tu kupiliśmy pamiątki oraz próbowaliśmy zakopiańskich przysmaków. Poniedziałek zakończyliśmy na rozmowach przy ognisku i jedzeniu kiełbasek.
Kolejny dzień spędziliśmy na termach w Chochołowie. Zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy bezpiecznie do domu wieczorową porą.
Autor: Katarzyna Borkowska
10
ZAPROSZENIE
Wycieczka do Oświęcimia i Pszczyny.
W czwartek, 3 listopada uczniowie kl.8a, 8b i 7b udali się do Oświęcimia oraz Brzezinki, aby obejrzeć niemiecki obóz zagłady , symbol Holokaustu i nazistowskich zbrodni. Pobyt w tym szczególnym miejscu był niezwykłą lekcją historii, wywołujacą refleksję nad losem ofiar obozu i pojęciem ,, człowieczeństwa ".
Zwieńczeniem całodniowej wycieczki było zwiedzenie pięknego zamku w Pszczynie , nazywanego ,, polskim Wersalem"...
16
Lekcja Biblioteczna
W klasach pierwszych odbyła się lekcja biblioteczna. Pani Ewa zapoznała dzieci z zasadami panującymi w bibliotece, opowiedziała o książeczkach przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku i pięknie zachęciła wszystkich do czytania. Następnie odwiedziła dzieci w klasach z teatrzykiem Kamishibai i przeczytała piękną książeczkę "Wilk i siedem koźlątek". Dziękujemy.
6
"Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą".
W dniu 26 października uczniowie klasy 7a wraz z wychowawcą p. Agnieszką Haruza wybrali się na cmentarz celem uczczenia pamięci zmarłych. Zapalili znicze na Grobie Nieznanego Żołnierza oraz Grobie Pierwszych Chrześcijan. To była bardzo ważna lekcja wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która pozostanie wszystkim w pamięci.
6
Archiwum Aktualności
- Styczeń 2025
- Grudzień 2024
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Lipiec 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Luty 2024
- Styczeń 2024
- Grudzień 2023
- Listopad 2023
- Październik 2023
- Wrzesień 2023
- Sierpień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Wszystkie